Pekanrieksti BIO

10.1033.68

No Meksikas

SKU: 114 Category:

Description

No Meksikas

Vienīgais koku rieksts, kura dzimtene ir Ziemeļamerika, ir valrieksta radinieks pekanrieksts. Šie sviestainie rieksti nav īsti rieksti, bet gan kauleņi, tāpat kā plūmes un firziķi. Pekanriekstu koki izaug 40 metrus augsti, ražo katru otro gadu un var sasniegt 300 gadu vecumu!

Amerikas pamatiedzīvotāji tos bija iecienījuši uzturā, kā arī radīja veselīgu pekanriekstu pienu bērnu piebarošanai, tagad pekanrieksts ir Teksasas simboliskais koks.

Pekanrieksti ir ceļojuši uz Mēnesi kopā ar Apollo misijas astronautiem, bet pekanriekstu čaumalas Otrā pasaules kara laikā tika izmantotas kā kafijas aizstājējs

Nākamreiz, kad garšosiet pekanriekstu, atcerieties, ka jūs ne tikai baudāt riekstu, bet arī gabaliņu vēstures, kas no kosmosa dzīlēm ir atceļojis uz jūsu plaukstu!

Pekanrieksti ir bagāti ar labvēlīgām uzturvielām un ir labs šķiedrvielu avots, kas palīdz gremošanai un zarnu traktam. Šis rieksts satur vitamīnu B1, kas palīdz pārvērst ogļhidrātus enerģijā, liekot mums justies modriem un spēcīgiem. Tajos esošais cinks atbalsta imūnsistēmu, smadzeņu veselību un paātrina brūču dzīšanu. Savukārt pekanriekstos esošais varš ir iesaistīts daudzos dzīvībai svarīgos procesos — šūnu darbībā, sarkano asins ķermenīšu ražošanā un imunitātes veidošanā.

Pekanrieksti ir bagāti ar vielām, kas palīdz atbalstīt smadzeņu darbību, tostarp mono- un polinepiesātinātajāmā taukskābēm. Pateicoties liela mēroga pētījumam, kurā piedalījās 15 tūkstoši sieviešu, kas vecākas par 30 gadiem, izrādījās, ka regulāra pekanriekstu pievienošana diētai var uzlabot kognitīvās spējas ilgtermiņā, kā arī aizkavē smadzeņu novecošanu.

Pekanriekstus var izmantot dažādiem desertiem — smalkmaizītēm, kūkām, cepumiem, saldējumiem, praline un citiem. Tos var iekļaut arī salātos un pamatēdienos. Pekanriekstu pīrāgs ir viens no populārākajiem svētku desertiem ASV

Papildus informācija

Svars

1000 g, 300 g, 500 g