Valrieksti BIO

5.6918.95

Valrieksta jeb grieķu rieksta dzimtene ir Vidusāzija un Kaukāzs. Šis rieksts ne velti tiek dēvēts par vienu no vērtīgākajiem, tamdēļ tie tiek iekļauti sportistu un kosmonautu ēdienkartē, kā arī  tos iesaka novājinātiem cilvēkiem, jo palīdz atjaunot spēku un mundrumu. Valrieksti ir lieliski enerģijas akumulatori, bagāti ar fosforu un magniju, kas ir nenovērtējams būvmateriāls smadzenēm, nerviem un kauliem.

Dzelzs saturs šajos riekstos ir augstāks nekā jebkuros dārzeņos, augļos un gaļā. Taču visvērtīgākā valrieksta īpašība ir tajos esošā elāgijskābe – īpaša viela, kas aizsargā organismu no vēža.

Valrieksti regulē kuņģa un zarnu trakta darbību, palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs, tamdēļ sevišķi ieteicami ateroskrelozes un diabēta slimniekiem.

Tāpat riekstu kodoli satur taukus (60 – 70 %), olbaltumvielas, K un P vitamīnu, aminoskābes. Valrieksti aizsargā ādu, jo satur varu, kas pasargā no kaitīgās ultravioleto staru iedarbības.

Valrieksta kodoliņi ļoti atgādina cilvēka galvas smadzenes, tāpēc no seno ķīniešu medicīnas viedokļa šis produkts ir ideāla barība smadzenēm, īpaši tiem, kam paredzams intelektuāls “maratons”: eksāmeni, referāti, projektu aizstāvēšana utt. Sevišķi svarīgi valriekstus lietot uzturā rudenī un ziemā, jo tie uztur organisma fiziskās un garīgās darba spējas.

Īsts brīnumdaris ir šis rieksts!

 

SKU: 113 Category:

Description

No Moldovas

Papildus informācija

Svars

1000 g, 300 g, 500 g